З чого почати будівництво будинку
Ось Ви і стали щасливим власником ділянки під будівництво житлового будинку, десь у передмісті великого міста. Ну і, ясна річ, найближчим часом збираєтеся почати будівництво будинку Вашої мрії. Тільки для того, щоб не потрапити в неприємну історію, потрібно до цього будівництва грунтовно підготуватися.
Одна така неприємна історія сталася з моїми друзями. Вони побудували будинок у передмісті міста Києва, на ділянці який належав їм вже 12 років.
Ділянка знаходився на вулиці, на половину забудованої. До будівництва вони використовували цю ділянку як город, межі якого були закріплені з одного боку забитими кілочками, а з іншого парканом вже побудованого будинку. Два роки тому вони почали будівництво. І через рік вже жили в повністю збудованому будинку. Забір вони зробили капітальний з цегли та профнастилу.
І ось місяць тому на вулиці почалося, щось страшне. Почалося будівництво на самому першій ділянці по стороні моїх друзів. Господарі цієї ділянки, насамперед викликали геодезистів, щоб вони закріпили межі їх володінь. Як виявилося, їх ділянка була площею 16 соток, а не 12, як у всіх інших. Геодезисти розбили кілочки, два з яких поставили на сусідній ділянці. Задня точка пересунулася до сусідів на 5 м., а передня на 2м. І тепер дійшло до того, що вже пів вулиці збираються пересувати свою праву сторону на кілька метрів до сусідів.
Я поки не знаю, чим закінчиться ця історія, можливо подій вистачить ще на одну статтю. Але цією розповіддю я хочу дати пораду всім, хто починає будівництво будинку, почніть з виклику геодезистів. Вони перенесуть, позначки з Вашого державного акту в натуру і можливо в Надалі Вам не доведеться переносити паркан і інші споруди.
Так що ж таке топографічна зйомка:
Топографічна зйомка включає в себе зйомку підземних і надземних споруд (комунікацій), а також (на вимогу) подеревной зйомку. Результатом топографічної зйомки є топографічний план місцевості Топографічний план це картографічне зображення елементів ситуації і рельєфу місцевості, її планування, існуючих будівель і споруд з їх технічними характеристиками
-
прив'язка до державної геодезичної мережі (це обов'язкова вимога, як наслідок роботи з державними картографо-геодезичними фондами), а при великій віддаленості геодезичних пунктів – проведення додаткових вимірів або використання супутникових систем позиціонування;
-
горизонтальна зйомка – визначення планового положення об'єктів місцевості: будівель, споруд, покриттів, видів рослинності, окремих дерев, т. е. будь-яка точка на топопланів повинна бути підтверджена вимірами;
-
вертикальна зйомка – визначення висотного положення покриттів, комунікацій, відображення природного рельєфу і його техногенних форм;
-
зйомка та узгодження підземних комунікацій – визначення положення за допомогою трасошукачі, збір та систематизація матеріалів виконавських зйомок і схем, узгодження повноти відображення та місця розташування комунікацій з експлуатуючими організаціями;
-
камеральна обробка – створення топографічного або суміщеного плану (у разі застосування спеціальних програм – цифрової моделі місцевості).
В даний час використовуються традиційна (ручна) і сучасна (електронна) технології топографічної зйомки.
При ручній технології вимірювання проводяться за допомогою оптичних приладів і сталевих рулеток, обробка вимірів ведеться з використанням калькулятора, результати записуються на папір, як наслідок виникають помилки, що впливають на якість топографічного матеріалу: помилки взяття відліку, записи в журнал, помилки введення інформації при розрахунках. При кресленні плану також відбуваються спотворення, і, нарешті, основа, на яку наноситься план (папір, лавсан, фанерний або алюмінієвий планшет), піддається деформаціям внаслідок впливу перепадів температур, вологості, постійного використання і т. д.
При використанні сучасної технології оператор наводить електронний прилад на відбивач і натискає кілька кнопок (для взяття відліку, введення номера пікету, коду пікету, запису інформації в пам'ять приладу). Відзначимо, що відлік не візьметься, якщо прилад наведений неправильно. Після зйомки прилад підключається до комп'ютера, і результати вимірювань записуються в його пам'ять. За допомогою комп'ютерної програми проводиться математична обробка вимірювань і складається ТОПОПЛАН в електронній формі – цифрова модель місцевості.
Використання сучасної електронної і лазерної вимірювальної апаратури, комп'ютерів і спеціалізованого програмного забезпечення і нових методів організації робіт дозволяє уникнути помилок і отримати якісний матеріал в короткі терміни. Враховуючи, що цю ж модель використовують проектувальники, виключаються помилки в прив'язці об'єктів до місцевості.
Автор Савченко Олексій
Джерело: http://www.budshop.com.ua |